עציצי שתילה קלים ונוחים להזזה

העציצים עשויים משילוב של פיברגלס ואבן
משקלם כשליש מעציצי הבטון הרגילים
והם מפחיתים את העומס על הרצפה או על הגג

משתלת הסוכה – בית ירוק בכפר אז"ר השיקה קו חדש של עציצי שתילה קלים ונוחים לשינוע. העציצים עשויים משילוב עמיד של פיברגלס ואבן ומכונים "פיבר-סטון". משקלם כשליש ממשקלו של עציץ בטון רגיל.

המראה של העציצים הקלים הוא ייחודי וצבעם אפור – חום. ניתן להשיג אותם במבחר של גדלים והם מתאימים לגינה חיצונית בחצר או בגג, לחלל גדול או פטיו בבית המגורים או לאולם הכניסה לבניני משרדים או מגדלי מגורים.

משקלו של דגם מרובע גדול 50*50*50 ס"מ המתאים לשתילת עץ הדר הוא 10-15 ק"ג, לעומת 40-50 ק"ג לעציץ בטון. למשקל הנמוך יתרון הן בעת הזזה והן בהפחתת העומס על הרצפה או על הגג. המשקל הנמוך לא ניכר בחזות החיצונית של העציץ והודות להרכב היחודי הם עמידים בפני פגיעות חיצוניות או לחץ של השורשים.

במשתלה מציעים קו נוסף של עציצים במשקל בינוני שעשויים מצמנט קל וצבעם חום – נחושת. זהו צבע ייחודי בנוף עציצי השתילה שמעשיר את הכלים העיצוביים שעומדים לרשות האדריכל, מעצב הפנים ובעלי הדירה.

העציצים המעוצבים מצטרפים לסדרת הכדים היחודיים שבמשתלת הסוכה – בית ירוק כולל כדים יחודיים בעבודת יד ובתי מלאכה קטנים במכסיקו, קולומביה, תאילנד, איטליה, סין, וייטנאם וכדי חרס מחברון.

לדברי האגרונום שוני ענדא, בשנים האחרונות גוברת העדפה של שתילה בעציצים על פני השתילה המסורתית של צמחים בקרקע בשל מספר סיבות ויתרונות: שליטה קלה יותר על השקייה, וחיסכון במים. גדילת הצמחים, דישון והתמודדות עם מזיקים, יכולת משחק גדולה יותר של שילובי עציצים וכדים מרתקים עם צמחים צבעוניים וגמישות בעתיד בשינוי ורענון פני הגינה.