הצמחים משפיעים על איכות החיים שלנו בבית ובמשרד.

כבר שנים רבות ידוע שצמחי בית מורידים את כמות הפחמן הדו חמצני באויר הבית ומעשירים את כמות החמצן. בשנים האחרונות נעשו מחקרים במעבדות נאסא בארהב בהם הוכח שצמחים משמשים גם כמטהרי אויר בזכות היכולת שלהם לאגור גזים רעילים שנפלטים ממכשירים אלקטרוניים,.מבדים וריהוט סנטטי,ומחומרי ניקוי ותחזוקה.

אנחנו חייבים להבין שחלל של בית או משרד זה לא התנאים האופטימאליים לגידול של צמחים שרובם מגיעים מתנאי גידול טרופיים או סובטרופיים בהם הם גדלים בטבע מבלי שיזדקקו לעזרתנו. בבית כל צמח צריך צומת לב והקפדה על תנאי אור השקייה ודישון נכונים. קבלו בהבנה תמותה של צמחים גם מגלל שהתנאים לא אופטימליים וגם מגלל שחלקם הם צמחי עציץ פורחים כמו רקפת וכריזנטמה שבגמר הפריחה נזרקים לפח.

רוב צמחי הבית מתים מעודף מים על תציפו אותם השורשים צריכים אויר כדי לקלוט מזון מהקרקע ועודף מים חונק אותם. הכנס את האצבע לתערובת האדמה עד עומק הציפורן עם נשאר יבש צריך להשקות.כל הצמחים יצטרכו פחות מים בחורף מאשר בקיץ זו מאין עונת מנוחה שלהם. כאשר הטמפ גבוה ועוצמת האור גדלה צריך יותר מים.צמחים במיכלים קטנים שלא עשו להם החלפת מיכל הרבה זמן יצטרכו מים בתדירות גבוה יותר.אלו במיכלי חרס ידרשו תדירות גבוה יותר מאלו במיכלי פלסטיק.

אסור להפוך את תכיפות ההשקיה לרוטינה קבועה למשל אחת לשבוע . חייבים להתייחס לעונות השנה לעוצמות אור ולרמת הצימוח של הצמח.

אחרי תקופה חלק מהצמחים צריכים לעבור למיכלים גדולים יותר. ניתן ליראות לפי שורשים שיוצאים מהעציץ וחוסר ליבלוב צעיר למרות שיש דישון. שתילה מחדש לא צריכה להפחיד צריך לרכוש עציץ גדול יותר לדאוג שיש לו חורי ניקוז ותערובת קרקע מתאימה. בתחתית העציץ יש לפזר טוף גס. את הצמח נשקה בעציץ הישן ואחר כך נהפוך את העציץ ונוציא את הצמח בזהירות. פיתחו את מערכת השורשים המסולסלת כדי לעודד שורשים חדשים. בשתילה דאגו שהצמח לא יהיה עמוק באדמה אלא בגובה פני הקרקע.

דישו יכול להתבצע עם דשן בשחרור איטי פעמיים בשנה או בדשן נוזלי בקיץ כל השקיה בחורף רצוי לא לדשן או לדשן מעט.

איזה צמחים לאיזה פינה בבית. שמש ישירה מתאימה לקקטוסים וסוקולנטים. שמש ישירה חלקית מתאימה לחלק מהפורחים כמו פלפל נוי כריזנטמה בשמת וחלק מהירוקים כמו שיפלרה דרצנה ופיקוסים.